18.3 C
Lutsk
Четвер, 11 Серпень, 2022
Календар

21 лютого 2020 року – календар з повчанням

 

Седмиця м’ясопусна. Глас 2.
День пісний.
Дозволяється риба.

Совершается служба со славословиемВіддання свята Стрітення Господнього. Совершается служба на шестьВмч. Феодора Стратилата (319). Совершается служба на шестьПрор. Захарії Серповидця, з 12-ти (бл. 520 до Р.Х.).

Свт. Савви II, архієп. Сербського (1269).

Сщмчч. СимеонаАндріяСергія та Петра пресвітерів (1938). Сщмч. Олександра пресвітера (1942).

Євангельські Читання

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Св. Іоанн Богослов пише: “багато спокусників прийшли у світ, вони не визнають Іісуса Христа, який прийшов у світ у плоті“. Так було у його час; а нині входять у світ спокусники, які сповідують Христа, що у плоті прийшов, але які тим не менше “спокусники та антихристи“. Почалося це ще з часів Арія та триває досі.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Древні, утім, спотикалися більше у догматі про особу Іісуса Христа, Спасителя нашого; а з часів Лютера стали спотикатися у вченні про спасіння у Ньому.

І скільки вже побувало таких? І у нас з’явилися такі “спокусники та антихристи“, які тлумачать, що “віруй і досить“; більше нічого не треба – ні церкви, ні таїнств, ні священства. Починають же свою лесть і ці теж з Христа Господа та спасіння у Ньому. Але якщо неправильно про це тлумачать, то це антихристи та клятві належить. Остерігайтеся їх.

 

Усякий, хто переступає вчення Христове і не перебуває у ньому, не має Бога“. І вони не мають, тому що не мають вчення Христового. Учення це – в Церкві, а вони від’єдналися від Церкви. Тільки ті, які Церкві слідують, мають вчення Христове та перебувають у ньому. Заради цього і Христа Сина Божого мають і Бога Отця. А ті не мають, хоча і стверджують, що мають. Не приймайте таких та не вітайте їх.

Вас може зацікавити

2 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

13 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний