6.7 C
Lutsk
Середа, 21 Жовтень, 2020
Календар

21 грудня 2019 року – календар з повчанням

 

Седмиця 27-а після П’ятидесятниці. Глас 1.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Патапія (VII).

Апп. від 70-ти СосфенаАполосаКифи Тихика, ЄпафродитаКесаря та Онисифора (I). Мчч. 62-х ієреїв і 300 мирян, що в Африці від аріан постраждали(477). Мч. Вікторії Кулузької (477-484). Мц. Анфіси в Римі (V). Прп. Кирила Челмогорського (1368).

Сщмч. Сергія пресвітера (1937).

Євангельські Читання

Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 72 зач., XIII, 18-29.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Силкуйтеся ввійти тісними ворітьми”. Тісні ворота – це життя не зі своєї волі, не за своїми бажаннями, не для угоди собі; широкі ворота – життя за всіма рухами та прагненнями пристрасного серця, без найменшої відмови собі у чому-небудь.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Таким чином, ворота у царство – самостиснення. Стисни себе у всьому – і це буде те ж, що напруження чи упор в двері, щоб відкрити їх та протиснутися через них. Як і чим себе стиснути? Заповідями Божими, протилежними пристрасним рухам серця. Коли починаєш сердитися на когось, згадай заповідь Господа: “Не гнівайтеся всяко”, і стисни тим серце своє. Коли прийдуть блудні задуми, приведи на думки заборону навіть і дивитися на жінку з бажанням, і стисни тим свою похіть.

 

Коли захочеться осудити когось, згадай слово Господа, що цим ти робиш Суддю небесного невмолимим у відношенні до себе, і стисни тим свою зарозумілість. Так і у відношенні до всякого порочного руху. Збери проти кожного з них вислови Божественного Писання та тримай їх у пам’яті.

 

Як тільки вийде з серця якесь дурне бажання, ти відразу ж зв’яжи його направленим проти нього висловом; або наперед обв’яжи всі свої бажання та помисли Божественними словами та ходи в них: будеш, ніби у вузах. Але в цих вузах – свобода або вільний шлях у Царство Боже.

Вас може зацікавити

19 червня 2019 року

Редактор Головний

22 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 квітня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний