Седмиця 27-а після П’ятидесятниці. Глас 1. Різдвяний піст. |
![]() Дозволяється риба.
|
Апп. від 70-ти Сосфена, Аполоса
, Кифи
, Тихика
, Єпафродита
, Кесаря
та Онисифора
(I). Мчч. 62-х ієреїв і 300 мирян
, що в Африці від аріан постраждали(477). Мч. Вікторії Кулузької (477-484). Мц. Анфіси
в Римі (V). Прп. Кирила
Челмогорського (1368).
Сщмч. Сергія пресвітера (1937).
Євангельські Читання
Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 72 зач., XIII, 18-29.
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Силкуйтеся ввійти тісними ворітьми”. Тісні ворота – це життя не зі своєї волі, не за своїми бажаннями, не для угоди собі; широкі ворота – життя за всіма рухами та прагненнями пристрасного серця, без найменшої відмови собі у чому-небудь.
Таким чином, ворота у царство – самостиснення. Стисни себе у всьому – і це буде те ж, що напруження чи упор в двері, щоб відкрити їх та протиснутися через них. Як і чим себе стиснути? Заповідями Божими, протилежними пристрасним рухам серця. Коли починаєш сердитися на когось, згадай заповідь Господа: “Не гнівайтеся всяко”, і стисни тим серце своє. Коли прийдуть блудні задуми, приведи на думки заборону навіть і дивитися на жінку з бажанням, і стисни тим свою похіть.
Коли захочеться осудити когось, згадай слово Господа, що цим ти робиш Суддю небесного невмолимим у відношенні до себе, і стисни тим свою зарозумілість. Так і у відношенні до всякого порочного руху. Збери проти кожного з них вислови Божественного Писання та тримай їх у пам’яті.
Як тільки вийде з серця якесь дурне бажання, ти відразу ж зв’яжи його направленим проти нього висловом; або наперед обв’яжи всі свої бажання та помисли Божественними словами та ходи в них: будеш, ніби у вузах. Але в цих вузах – свобода або вільний шлях у Царство Боже.