Субота, 17 Січень, 2026
Всі новини Календар

2 квітня 2025 року – календар з повчанням

Седмиця 5 Великого посту. Великий піст.

Прпп. Іоанна, Сергія, Патрикія та інших, в обителі св. Савви вбитих (796). Мц. Фотини (Світлани) самарянині, її синів мчч. Віктора, нареченого Фотином, та Іосії; мцц. Анатолії, Фото, Фотиди, Параскеви, Киріакії, Домніни та мч. Севастіана (близько 66). Мцц. Олександри, Клавдії, Євфрасії, Матрони, Іуліанії, Євфимії та Феодосії (310). Свт. Никити спов., архієп. Аполлоніадського (близько 813–820). Прп. Євфросина Синозерського, Новгородського (1612). Сщмч. Володимира Піксанова пресвітера (1918); сщмч. Василія Соколова диякона (1938).

 

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

 

На 6-му часі: – Іс. 41:4-14. На вечірні: – Бут. 17:1-9; Притч. 15:20-16:9.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«Путь життя для премудрого угору, щоб віддалюватись від шеолу внизу» (Притч. 15:24).

Усім відомо, що є пекло, і туди може потрапити кожен за справи свої. Але не всі пам’ятають це і не так справно живуть, щоб видно було турботу ухилитися від пекла. Живуть, як живеться, на удачу: а раптом якось і в пекло не потрапимо. Де ж розум наш? У життєвих справах ще може сходити з рук чинити на удачу, але в такій рішучій справі, яка, одного разу здійснившись, залишатиметься навічно незмінною, чинити на удачу викриває крайню нерозумність.

Не хизуйся ж, розуме, своєю розумністю, якщо не пам’ятаєш цього і не пропонуєш нам думок життя, як, ухилившись від пекла, врятуватися.

Вас може зацікавити

З якого часу християни почали святкувати Пасху та пекти паски

Редактор Головний

“Християнства немає без Церкви”. Сщмч. Іларіон і його висловлювання

Редактор Головний

Усе село на колінах: на Камінь-Каширщині провели у вічність полеглого Захисника України

Редактор Головний