0.6 C
Lutsk
Понеділок, 25 Січень, 2021
Календар

2 грудня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 25-та після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.
Їжа з олією.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Авдія (з 12-ти) (IX до Р.Х.). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Варлаама (бл. 304). Совершается служба со славословиемПрпп. Варлаамаі Іасафа, царевича Індійського, й батька його Авеніра царя (IV). Совершается служба с полиелеемСвт. Філарета, митр. Московського (1867).

Мч. Іліодора (біл. 273). Мч. Ази і з ним 150-ти воїнів (284-305). Прп. Іларіона чудотворця, Грузинського (875). Прп. Варлаама, ігумена Печерського (1065). Знайдення мощей прмч. Адріана Пошехонського, Ярославського (1625). Прп. Порфирія Кавсокалівіта (1991). Прп. Олексія Карпаторуського (1947). 

Сщмч. Іоанна пресвітера (1920). Сщмчч. Порфирія, єп. Сімферопольського, Іоасафа, єп. Чистопольського, СергіяМихаїла, Олександра, ІоаннаКонстянтина, Олександра, ІгнатіяСимеона, Іоанна, ІоаннаДимитрія, Якова, Якова пресвітерів, прмчч. ІоасафаГеннадіяПетраГерасимаМихаїла, мчч. ВалентинаПетраЛеонідаТимофея (1937).

Ікони Божої матері, йменованої “У скорботах і печалях Утішання” (1863).

Євангельські Читання

Утр. – Ів., 35 зач. (від полу́), X, 1-9. Літ. – 2 Сол., 274 зач., I, 1-10. Лк., 86 зач., XVII, 20-25. Свт.: Єф., 233 зач., VI, 10-17. Мф., 11 зач., V, 14-19.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Сказав, що Син Людський з’явиться у день свій, як блискавка, миттєво освічуючи все піднебесся, Господь добавив: “Перед тим належить Йому багато постраждати, а рід цей відмовиться від Нього”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

З цих слів видно, що це “належить постраждати” повинно передувати явленню Господа у славі. Відповідно, весь час до того дня – час страждань Господа. У Своєму лиці Він постраждав в один дуже відомий час, після того ж страждання Його будуть тривати і в лиці вірян, – страждання народження вірян, їх виховання у дусі та зберігання від ворожих дій, внутрішніх та зовнішніх; бо союз у Господа зі своїми не тільки моральний, а живий, заради якого все, що стосується їх, має стосунок і до Нього, як до їхнього глави.

 

З цієї думки виходить, не можна не бачити, що Господь точно багато страждає. Найбільш чуттєві скорботи – це падіння віруючих; ще більш чуттєві для Нього – це відпадіння від віри. Але це вже кінцеві ураження; постійні ж стріли – скорботи та спокуси і похитування віри невір’ям. Промови та писання, які дихають невір’ям, – це розпечені стріли лукавого. У нас час багато кузень створив лукавий для кування таких стріл.

 

Серця віруючих болять, буваючи враженими ними та бачачи враження інших; з ними і Господь болить. Але настане день слави Господа, тоді відкриється таємниця пітьми, і ті, що постраждали, порадіють з Господом. До того ж часу треба терпіти та молитися.

Вас може зацікавити

15 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

2 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний