Седмиця 7 після Пасхи. | Пісний день. |
Прп. Віссаріона, чудотворця Єгипетського (IV–V). Прп. Іларіона Нового (845). Прмцц. дів Архелаї, Фекли та Сосанни (293). Свт. Іони, єп. Великопермського (1470). Прп. Паїсія Углицького (1504). Прп. Іони Климецького (1534). Прп. Рафаїла (Шейченка) спов. (1957). Пименівської (принесена до Москви у 1387 р.) ікони Божої Матері. |
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Господь говорить святим апостолам перед стражданнями: “незабаром не побачите Мене, і знову незабаром побачите Мене” (Ін.16:16). Страждання Господа і смерть так вразили святих апостолів, що очі розуму їхнього затьмарилися, і вони не стали бачити Господа як Господа; сховалося світло, і вони сиділи в темряві гіркій і томливій. Темряву цю розігнало світло Воскресіння Христового, – і вони знову побачили Господа.
Так слова Свої пояснив Сам Господь: “ви будете плакати і ридати, а світ зрадіє; ви печальні будете, але печаль ваша в радість буде” (Ін.16:20). Кажуть, що і всяка душа на шляху до досконалості зазнає подібної ж поразки. Темрява всюди покриває її, і вона не знає, куди подітися; але приходить Господь, і смуток її перетворює на радість. Мабуть, це необхідно так, як необхідно дружині помучитися перед тим, як належить народитися від неї людині у світ.
Чи не можна звідси зробити висновок, що хто не зазнав цього, в тому ще не народжувався справжній християнин?