18 серпня, неділя. Неділя 8-ма після П’ятидесятниці.
Успенський піст.
Передсвято Преображення Господнього.
Мч. Євсигнія (362). Сщмчч. Анфіра (236) і Фавія (250), єпп. Римських. Мч. Понтія Римлянина (близько 257). Мчч. Кантидія, Кантидіана та Сивела, в Єгипті. Прав. Нонни, матері свт. Григорія Богослова (374). Прп. Іова Ущельського (1628). Сщмч. Стефана Хитрова пресвітера (1918); мцц. Євдокії Шейкової, Дарії Тимагіної, Дарії Улибіної, Марії Неізвєстної (1919); сщмч. Симона (Шлеєва), єп. Уфимського (1921); сщмч. Іоанна Cмирнова диякона (1939).
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
“Якщо не навернетеся і не будете як діти, не ввійдете в Царство Небесне” (Мф. 18:3). Дитячий устрій серця — зразковий. Діти, поки не розкрилися в них егоїстичні прагнення, — зразок наслідування. У дітей що бачимо? Віру повну, нерозважливу, послух беззаперечний, любов щиру, піклування і спокій під покровом батьків, жвавість і свіжість життя, з рухливістю і бажанням навчатися і вдосконалюватися. Але Спаситель особливо відзначає одну їхню властивість — смиренність: “хто умалиться, як це дитя, той і більший у Царстві Небесному” (Мф. 18:4). Бо якщо є смирення справжнє, то і всі чесноти є. Воно тоді і є досконалим, коли інші чесноти вже розцвіли в серці й приходять у зрілість; воно вінець їхній і покров.
Це таємниця життя духовного у Христі Іісусі Господі нашому. Що вищий хто, то смиренніший, бо він ясніше і відчутніше бачить, що не він трудиться в досягненні успіху, а “благодать…, яка в ньому” (1 Кор. 15:10); і це є “міра повного віку Христового” (Еф. 4:13). Бо головне у Христі Іісусі — те, що Він “смирив Себе, був слухняним аж до смерті” (Флп. 2:8).