25.6 C
Lutsk
Середа, 17 Липень, 2024
Всі новини Календар

18 червня 2024 року – календар з повчанням

Седмиця 7 після Пасхи. Посту немає.

Сщмч. Дорофея, єп. Тірського (близько 362).Мчч. Маркіана, Никандра, Іперехія, Аполлона, Леоніда, Арія, Горгія, Селінія, Іринія та Памвона (305–311). Прп. Анувія, пустельника Єгипетського (IV). Прп. Феодора чудотворця (близько VI). Прп. Дорофея, з обителі авви Серида (VI). Перенесення мощей блгв. вел. кн. Iгоря Київського і Чернігівського, чудотворця (1150)Свт. Константина, митр. Київського і всієї Русі (1159). Блгв. кн. Феодора Ярославича (брата св. Олександра Невського), Новгородського (1233). Знайдення мощей прпп. Вассіана та Іони Пертоминських, Соловецьких чудотворців (1599). Сщмч. Михаїла Вотякова пресвітера (1931); сщмч. Миколая Рюрикова пресвітера (1943). Ігорівської ікони Божої Матері (1147).

Євангельські Читання

На літ.: – Ап.: Діян. 21:26-32 (зач. 46). Єв.: Ін. 16:2-13 (зач. 53).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Коли ж прийде Він, Дух істини, то наставить вас на всяку істину” (Ін.16:13). Чому ж у логіках не згадується про це джерело пізнання? Не дивно, що в язичницьких логіках немає цього пункту, але чому немає його в християнських? Невже християнин, коли починає розмірковувати, повинен перестати бути християнином і забути про всі дані йому обітниці, вірні й безсумнівні?

 

Про те, як бачити і чути, багато тлумачать; про те, як з побаченого і почутого робити узагальнення і висновки, теж достатньо вчать; коли дійде справа до того, як розгадати значення всього, – тут вихованець логіки залишається напризволяще своїй догадливості. Чому не навчити його: ти маєш мовлення духу істини – їм слідуй; вони вирішують значення всього сущого і того, що є, беззаперечно, адже походять від Бога, в Якому джерело і самого буття. Чи не тому, що забувають навчати цьому, здогадування так розплодилося, що нині всі книги (про світ Божий) переповнені одними здогадками? І добре б вони хоч трохи були варті уваги, а то відразу видно, що вони плід дитячої уяви.

Вас може зацікавити

Напередодні свята Обрізання Господнього керуючий єпархією звершив вечірню у кафедральному соборі

Редактор Головний

20 серпня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

19 серпня Церква святкує День Преображення Господнього

Редактор Головний