1.3 C
Lutsk
Середа, 6 Грудень, 2023
Всі новини Календар

16 серпня 2022 року – календар з повчанням

Прпп. Ісаакія, Далмата і Фавста (IV–V).

Мч. Раждена перса (457) (Груз.). Прп. Косми пустельника (VI). Прп. Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця (1147). Сщмч. В’ячеслава диякона (1918); сщмч. Миколая пресвітера (1938).

Євангельські Читання

1 Кор., 161 зач., XV, 29-38. Мф., 85 зач., ХХІ, 23-27.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

НА ЗАПИТАННЯ ГОСПОДА ПРО ІОАННА ПРЕДТЕЧУ АРХІЄРЕЇ ТА СТАРЦІ ДУМАЛИ: ТАК СКАЖЕМО ЧИ ТАК – ЦЕ ВСЕ ДЛЯ НАС НЕВИГІДНО, А ТОМУ ВИРІШИЛИ, ЩО КРАЩЕ ПРИКРИТИСЯ НЕЗНАННЯМ.

 

ЦІКАВІСТЬ ЇХНЯ ЗВ’ЯЗАЛА ЇМ ЯЗИКА І НЕ ДАЛА ЗАСВІДЧИТИ ІСТИНУ. ЯКБИ ВОНИ ЛЮБИЛИ ІСТИНУ БІЛЬШЕ, АНІЖ СЕБЕ, МОВА БУЛА БИ ІНШОЮ, ІНШОЮ БУЛА БИ І СПРАВА. СВОЯ ЦІКАВІСТЬ ЗАКРИЛА ІСТИНУ І НЕ ДОПУСТИЛА ЇЇ ДО СЕРЦЯ, ЗАВАДИЛА УТВЕРДИТИСЯ ЩИРОМУ ПЕРЕКОНАННЮ ТА ЗРОБИЛА ЙОГО БАЙДУЖИМ ДО НЕЇ.

 

ТАК ЗАВЖДИ: ЕГОЇСТИЧНІ ПРАГНЕННЯ – ЦЕ ПЕРШІ ВОРОГИ ІСТИНИ. ВСІ ІНШІ ВОРОГИ ІДУТЬ ЗА НИМИ ТА ДІЮТЬ ЗА ЇХ ПОСЕРЕДНИЦТВА. ЯКЩО РОЗІБРАТИСЯ, ЯК НАРОДЖУВАЛИСЯ ВСІ ЄРЕСІ, ТО ВИЯВИТЬСЯ, ЩО САМЕ ЦЕ Є ДЖЕРЕЛОМ ЇХ УСІХ.

 

НА СЛОВАХ ІСТИНА – ЦЕ ІСТИНА, А НА ДІЛІ… ЗАВАЖАЄ ІСТИНА У ТОМУ І В ТОМУ ВІДНОШЕННЯ, ПОТРІБНО ЇЇ ПРИБРАТИ ТА ПОСТАВИТИ НА ЇЇ МІСЦЕ ПРИЙНЯТНУ ДЛЯ НАС БРЕХНЮ.

 

ВІД ЧОГО, НАПРИКЛАД, Є МАТЕРІАЛІСТИ-НІГІЛІСТИ? ВІД ТОГО, ЩО ІДЕЯ БОГА ТВОРЦЯ, ПРОМИСЛИТЕСЯ ТА СУДДІ З ІДЕЄЮ ДУХОВНОСТІ ДУШІ ЗАВАЖАЄ ЇМ ЖИТИ ШИРШЕ ЗА СВОЇМИ НАХИЛАМИ; ОТ І УСУВАЮТЬ ЇЇ.

 

ЩО НЕ ІСТИНА КЕРУЄ НІГІЛІСТАМИ, ЦЕ ВИДНО З НІКЧЕМНИХ ОСНОВ, НА ЯКІ ВОНИ СПИРАЮТЬСЯ: ЇМ БАЖАНО, ЩОБ БУЛО ВСЕ ТАК, ЯК ВОНИ ДУМАЮТЬ, А ВСЯКИЙ ПРИВИД, ЯКИЙ ВІДОБРАЖАЄ ЇХ ДУМКИ, ПОКАЗУЄТЬСЯ НИМИ СВІДКОМ ІСТИНИ.

 

ЯКБИ ВОНИ ПРОТВЕРЕЗІЛИ ХОЧ ТРОХИ, ТО ВІДРАЗУ БИ ПОБАЧИЛИ НЕПРАВДУ СВОЮ. АЛЕ СЕБЕ ШКОДА, ТОМУ Й ЗАЛИШАЮТЬСЯ ТАКИМИ, ЯКИМИ Є.

Вас може зацікавити

У неділю 24-у після П’ятидесятниці єпископ Афанасій звершив Божественну літургію

Редактор Головний

12 жовтня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

3 серпня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний