Седмиця 9-та після П’ятидесятниці. Глас 7. Успенський піст. |
Монастирський устав: cухоядіння (хліб, овочі, фрукти).
|
Прпп. Ісаакія, Далмата і Фавста (IV-V). Прп. Антонія Римлянина, Новгородського чудотворця (1147).
Мч. Раждена перса (457) (Груз.). Прп. Косми пустельника (VI).
Сщмч. В’ячеслава диякона (1918). Сщмч. Миколая пресвітера (1938).
Євангельські Читання
1 Кор., 150 зач., XI, 31 – XII, 6. Мф., 74 зач., XVIII, 1-11. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Лк., 24 зач., VI, 17-23 .
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ ЧИТАЄТЬСЯ СЬОГОДНІ У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА: “ЯКЩО НЕ НАВЕРНЕТЕСЬ І НЕ СТАНЕТЕ, ЯК ДІТИ, ТО НЕ ВВІЙДЕТЕ У ЦАРСТВО НЕБЕСНЕ”.
ПОБУДОВА дитячого СЕРЦЯ Є ЗРАЗКОВОЮ. ДІТИ ДО ТИХ ПІР, ПОКИ У НИХ НЕ РОЗКРИЛИСЯ ЕГОЇСТИЧНІПРАГНЕННЯ, Є ПРИКЛАДОМ ДЛЯ НАСЛІДУВАННЯ.ЩО МИ БАЧИМО У ДІТЕЙ? ПОВНОТУ ВІРИ, ЯКА НЕ РОЗДУМУЄ, БЕЗЗАПЕРЕЧНИЙ ПОСЛУХ, ЩИРУ ЛЮБОВ ТА СПОКІЙ ПІД ПОКРОВОМ БАТЬКІВ, ЖВАВІСТЬ ТА СВІЖІСТЬ ЖИТТЯ З РУХЛИВІСТЮ ТА БАЖАННЯМ НАВЧАТИСЯ І ВДОСКОНАЛЮВАТИСЯ.АЛЕ СПАСИТЕЛЬ ОСОБЛИВО ВІДЗНАЧАЄ ОДНУ ХАРАКТЕРИСТИКУ – ЦЕ СМИРЕННЯ: “ХТО ПОКОРИТЬСЯ, ЯК ДИТИНА ОСЬ ЦЯ, ТО Й БУДЕ БІЛЬШИМ У ЦАРСТВІ НЕБЕСНОМУ”.БО ЯКЩО Є СПРАВЖНЄ СМИРЕННЯ, ТО Є І ВСІ ЧЕСНОТИ. ВОНО ТОДІ І Є ДОСКОНАЛИМ, КОЛИ ІНШІ ЧЕСНОТИ УЖЕ РОЗЦВІЛИ У СЕРЦІ І ПЕРЕХОДЯТЬ У ЗРІЛІСТЬ; ВОНО Є ЇХ ВІНЦЕМ ТА ПОКРОВОМ.ЦЕ ТАЄМНИЦЯ ЖИТТЯ ДУХОВНОГО У ХРИСТІ ІСУСІ ГОСПОДІ НАШОМУ. ЧИМ ХТО ВИЩЕ, ТИМ БІЛЬШе СМИРЕННИЙ, БО ВІН ЯСНІШЕ БАЧИТЬ, ЩО НЕ ВІН ТРУДИТЬСЯ ДЛЯ УСПІХУ, А “БЛАГОДАТЬ, ЯКА В НЬОМУ”; І ЦЕ Є “МІРА ВІКУ ВИКОНАННЯ ХРИСТА”.БО ГОЛОВНЕ В ХРИСТІ ІСУСІ ТЕ, ЩО ВІН “СМИРИВ СЕБЕ, БУДУЧИ ПОКІРНИМ НАВІТЬ ДО СМЕРТІ”.