15 серпня, четвер. Седмиця 8-ма після П’ятидесятниці.
Успенський піст.
Перенесення з Єрусалима до Константинополя мощей первомч. архідиякона Стефана (близько 428) і знайдення мощей правв. Никодима, Гамаліїла та сина його Авива. Сщмч. Стефана, папи Римського, і тих, що з ним (257). Блж. Василія Спасо-Кубенського (ХV). Блж. Василія, Христа заради юродивого, Московського, чудотворця (1557). Прмч. Платона (Колегова) (1937).
Ачаїрської ікони Божої Матері (XXI).
Євангельські Читання
На літ.: — Ап.: 1 Кор. 10:28-11:7 (зач. 147). Первомч.: Діян. 6:8-7:5,47-60 (зач. 17). Єв.: Мф. 16:24-28 (зач. 69). Первомч.: Мф. 21:33-42 (зач. 87).
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
Св. Стефан каже: “Всевишній не в рукотворних храмах живе… Який дім збудуєте Мені, каже Господь, або яке місце для спокою Мого?” Тільки нерукотворний храм серця може вмістити Бога, як сказав Господь: “хто любить Мене, той дотримається Моїх слів, і Отець Мій полюбить його, і Ми прийдемо до нього, і оселю в нього створимо” (Ін.14:23). Як це відбувається — незбагненно для нас; але воно так є, бо очевидно буває, що тоді “Бог викликає в вас і хотіння, і чин за доброю волею Своєю” (Флп. 2:13).
Не міркуй і тільки віддай Господу серце твоє, а Він Сам влаштує з нього храм Собі, але віддай нероздільно. Якщо будуть частини невіддані, то з нього не можна буде влаштувати цільного храму, бо одне буде гниле, інше розбите — і вийде, якщо тільки вийде, храм з дірками, або без даху, або без дверей. А в такому жити не можна; Господа в ньому й не буде. Тільки здаватися буде, що це храм, а насправді якесь нагромадження.