24.5 C
Lutsk
Четвер, 28 Вересень, 2023
Календар

15 грудня 2020 року – православний календар

Седмиця 28-а після П’ятидесятниці. Глас 2.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрор. Авакума (VII-VI до Р.Х.).

Мц. Миропії  (бл. 251). Прпп. Іоанна, ІраклемонаАндрія та Феофіла (IV). Прп. Ісе (Ієссея), єп. Цілканського (VI) (Груз.). Прп. Афанасія, затворника Печерського, в Ближніх печерах (бл. 1176) та іншого Афанасія, затворника Печерського, в Дальніх печерах (XIII). Св. Стефана Уроша, царя Сербського (1367).

Сщмч. Матфія пресвітера (1921). Сщмч. Димитрія пресвітера і прп. Віри спов. (1932). Сщмч. Олексія, архієп. Великоустюзького (1937). Сщмчч. ІоаннаКонстантина, МиколаяСергіяВолодимира, ІоаннаФеодора, Миколая, МиколаяПавлаСергія пресвітерів, прмч. ДанактаКосми прмцц. МаргаритиТамариАнтоніни і Марії, мц. Матрони (1937). Прмц. Марії (1938). Мч. Бориса (1942).

Ікони Божої Матері, іменованої «Герондіса».

Євангельські Читання

2 Тим., 297 зач., III, 16 – IV, 4. Лк., 98 зач., XIX, 45-48.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“ДІМ МІЙ Є ДОМОМ МОЛИТВИ”. І ТОЧНО, ТІЛЬКИ ВВІЙДИ У ХРАМ, І ВСЕ КЛИЧЕ ТЕБЕ НА МОЛИТВУ. ВСЕ ТУТ ТАК ВЛАШТОВАНО І ТАК РОБИТЬСЯ, ЩОБ НАЛАШТОВУВАТИ НА МОЛИТВУ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

ТОМУ ЯКЩО ХОЧЕШ МАТИ КРАЩУ МОЛИТВУ У СЕРЦІ СВОЄМУ, ХОДИ ЧАСТІШЕ ДО ХРАМУ БОЖОГО. ВДОМА ТАК НЕ ПОМОЛИШСЯ, ЯК У ХРАМІ. Є ТАКІ, ЯКІ І ВДОМА ТЕПЛО МОЛЯТЬСЯ, АЛЕ ЯКЩО ВДОМА ТАК, ТО НАСКІЛЬКИ ВИЩОЮ Є МОЛИТВА У ХРАМІ?

 

АЛЕ БУДУЧИ В ХРАМІ, НЕ ТІЛОМ ТІЛЬКИ БУВАЙ У НЬОМУ, А БІЛЬШЕ ДУХОМ. СТАНЬ, ДЕ ТИХІШЕ, І РОЗУМОМ МАЙ ГОСПОДА ПЕРЕД СОБОЮ, ВИЛИВАЙ ПЕРЕД НИМ ДУШУ СВОЮ. МРІЯННЯ РОЗГАНЯЙ, ТУРБОТ НЕ ДОПУСКАЙ І ЗОСЕРЕДЬСЯ НА ОДНІЙ СПРАВІ – СПРАВІ МОЛИТВИ. ЯКЩО Є ЩОСЬ ЗА ТОБОЮ, ЗНІМИ З СЕБЕ ПОКАЯННЯМ ТА ОБІЦЯНКОЮ ВИПРАВЛЕННЯ. ЯКЩО СОВІСТЬ НЕ ЗАДОВОЛЕНА, ДОБАВ СПРАВ САМОВІДДАНОСТІ ТА ЛЮБОВІ.

 

СТОЯЧИ У ХРАМІ, ГОТУЙ СЕБЕ І НА ВЕСЬ ЧАС, КОЛИ БУДЕШ НЕ В ХРАМІ, НЕ ВІДСТУПАЙ ВІД ГОСПОДА ДУМКОЮ, А ЗАВЖДИ СЛІД БАЧИТИ ЙОГО ПЕРЕД СОБОЮ, ЩОБ НЕ ЗІЙШЛИ СТОПИ ТВОЇ З ПРАВИЛЬНОГО ШЛЯХУ НА НЕПРАВИЛЬНИЙ. ВІД ЦЬОГО, КОЛИ ПРИЙДЕШ У ХРАМ, ТОБІ ЛЕГШЕ БУДЕ ПОВОДИТИ СЕБЕ В НЬОМУ ЯК НАЛЕЖИТЬ. А ОТ ВІД ДОВГОГО ПЕРЕБУВАННЯ ХРАМІ ЗНОВУ ЛЕГШЕ БУДЕ ТОБІ ВТРИМАТИ УВАГУ ПЕРЕД ГОСПОДОМ, КОЛИ БУДЕШ ПОЗА ХРАМОМ…

 

І ТАК БУДЕ ВСЕ ВИЩЕ І ВИЩЕ РОСТИ ТВОЄ ПЕРЕБУВАННЯ У ГОСПОДІ, А БІЛЬШЕ ЦЬОГО ЧОГО ЩЕ МОЖНА БАЖАТИ?

Вас може зацікавити

25 грудня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

26 січня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

1 лютого 2021 року – православний календар

Редактор Головний