-4.5 C
Lutsk
П’ятниця, 1 Грудень, 2023
Календар

15 березня 2020 року – календар з повчанням

Неділя 2-а Великого постуГлас 6.
Великий піст.
Дозволяється їжа з олією.

Совершается служба с полиелеемІкони Божої Матері, іменованої “Державна” (1917). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСвт. Григорія Палами, архієп. Солунського. Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомСщмч. Феодота, єп. Кіринейського (ок 320-326). Совершается служба со славословиемСвт. Арсенія, єп. Тверського (1409).

Мч. Троадія (бл. 249-251). Мц. Євфалії  (257). Прп. Агафона Єгипетського (V). Мчч. 440 Італійських (бл. 579). Собор усіх преподобних отців Києво-Печерських.

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 6-е, Лк., 114 зач., XXIV, 36-53. Літ. – Євр., 304 зач., I, 10 – II, 3. Мк., 7 зач., II, 1-12. Свт.: Євр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16.

Літургія св. Василія Великого.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

“Я двері: коли через Мене хто ввійде, спасеться” (Ін. 10, 9). Це теж, що в іншому місці говорить Господь: “До Отця не приходить ніхто, якщо не через Мене” (Ін. 14, 6). І ще ближче підтвердив Він теж, коли сказав: “без Мене не можете робити нічого” (Ін. 15, 5).
Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский
Той і християнин, який весь у Христі, і хто, що не має у себе цінного, все те від Христа має. Той, хто рятується, тому і рятується, що одягнений у Христа. У цьому тільки становищі він має доступ до Отця. Ми – відпали від Бога і за те під гнівом.
Тільки тоді правда Божа відступає та милість Його простягається до нас і нас приймає, коли ми наближаємося до Христа й у Христі.
Печать Христова позначається на всьому єстві християнина, і хто носить її, піде посеред тіні смертної та не боятиметься зла. Для того, щоб бути такими, ми маємо таїнства – хрещення та причастя. Але від лиця Господа; з нашого ж боку, для прийняття їх, повинні бути у нашій душі відповідні настрої – віра, яка сповідує: я загиблий та спасаюсь тільки Господом Іісусом Христом; любов, яка ревнує все присвячувати Господу Спасителю, нічого не шкодуючи; надія, яка нічого від себе не чекає, бо впевнена, що не буде залишена Господом, а всяку буде мати від Нього допомогу – і внутрішню, і зовнішню – усе життя, поки взяте буде туди, де Він Сам.

Вас може зацікавити

14 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

22 серпня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

6 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний