-1.7 C
Lutsk
Субота, 4 Лютий, 2023
Всі новини Календар

14 серпня 2022 року – календар з повчанням

Неділя 9-та після П’ятидесятниці. Глас 8-й.

Винесення Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. Святкування Всемилостивому Спасу і Пресвятій Богородиці (1164). Семи мучеників Маккавеїв: Авима, Антоніна, Гурія, Єлеазара, Євсевона, Аліма і Маркела, матері їхньої Соломонії та вчителя їхнього Єлеазара (166 р. до Р. Х.).

Мчч. у Пергії Памфілійській: Леонтія, Атія, Олександра, Киндея, Минсифея, Киріака, Минеона, Катуна та Євклея (III). Сщмч. Димитрія пресвітера (1937). Знайдення мощей прп. Софії Суздальської (1995).

Початок Успенського посту.

Після Літургії звершується мале освячення води, зілля та меду нового збору.  

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 9-те, Ін., 65 зач., ХХ, 19-31. Літ. – 1 Кор., 128 зач., ІІІ, 9-17. Мф., 59 зач., XIV, 22-34 (про ходіння по водах). Мчч. (под зачало): Євр., 330 зач., ХI, 33 – ХІІ, 2. Мф., 38 зач., Х, 32-36; ХI, 1. Хресту: 1 Кор., 125 зач., I, 18-24. Iн., 60 зач., ХIХ, 6-11, 13-20, 25-28, 30-35. На водоосвяченні: Євр., 306 зач., II, 11-18. Iн., 14 зач., V, 1-4.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

У ЄВАНГЕЛІЇ, КОТРЕ МИ ЧУЄМО СЬОГОДНІ У ХРАМАХ, Є РОЗПОВІДЬ ПРО ТЕ, ЯК СВ. АПОСТОЛ ПЕТРО, З ДОЗВОЛУ ГОСПОДа , СХОДИТЬ З ЧОВНА ТА ЙДЕ ПО ВОДІ, ПОТІМ ПОСТУПАЄТЬСЯ СТРАХУ І ПОЧИНАЄ ТОНУТИ.

 

ТЕ, ЩО ВІН ЗВАЖИВСЯ НА ТАКУ НЕЗВИЧНУ СПРАВУ, ПОКЛАДАЮЧИСЬ НА ГОСПОДА, НЕ СТАНОВИТЬ СОБОЮ НІЧОГО ТОГО, ЧОМУ МИ МОЖЕМО ВИСЛОВИТИ докір, ТОМУ ЩО ПО-ІНШОМУ СПАСИТЕЛЬ ПРОСТО Б НЕ ДАВ ЙОМУ ДОЗВОЛУ; ПІД ДОКІР ПОПАДАЄ ТЕ, ЩО ВІН НЕ ВИТРИМАВ ПЕРШОГО НАСТРОЮ ДУШІ.

 

ЙОГО НАПОВНИЛО ВСЕЦІЛЕ ПОКЛАДАННЯ НА ГОСПОДА, ЩО ВІН ВСЕ МОЖЕ, І ЦЕ ДАЛО ЙОМУ ВІДВАГУ ПРОТИСТОЯТИ ХВИЛЯМ.

 

ЗРОБЛЕНО УЖЕ КІЛЬКА КРОКІВ ЦИМ ШЛЯХОМ: НАЛЕЖАЛО ЛИШЕ МІЦНІШИМ СТАТИ У СПОДІВАННІ НА ГОСПОДА, ЯКИЙ ПОБЛИЗУ, І НА ДОСВІД ХОДІННЯ ЙОГО СИЛОЮ, А ВІН ВІДДАВСЯ ЛЮДСЬКИМ ДУМКАМИ: “СИЛЬНИЙ ВІТЕР, ВЕЛИКІ ХВИЛІ, ВОДА НЕ ТВЕРДА”; ЦЕ І ПОХИТНУЛО ТА ПОСЛАБИЛО У НЬОМУ МІЦНІСТЬ ВІРИ ТА НАДІЇ.

 

ВІДІРВАВСЯ ВІН З ЦІЄЇ ПРИЧИНИ ВІД РУКИ ГОСПОДА І, ЗАЛИШИВШИСЬ ВІДДАНИМ ДІЇ ЗАКОНІВ ПРИРОДИ, ПОЧАВ ТОНУТИ. ГОСПОДЬ ДОРІКНУВ ЙОМУ: “МАЛОВІРНИЙ” ЧОМУ ТИ ЗАСУМНІВАВСЯ?”, ПОКАЗУЮЧИ, ЩО У ЦЬОМУ ВСЯ ПРИЧИНА БІДИ.

 

ЦЕ УРОК ВСІМ, ХТО РОБИТЬ ЩО-НЕБУДЬ, ВЕЛИКЕ ЧИ МАЛЕ, НА ДОГОДЖАННЯ ГОСПОДУ! ЗБЕРІГАТИ ПЕРШИЙ ЛАД ВІРИ ТА НАДІЇ, ВІД ЯКИХ НАРОДЖУЄТЬСЯ ВЕЛИКА ЧЕСНОТА – ТЕРПІННЯ У ДОБРОДІЯННЯХ, ЩО Є ОСНОВОЮ БОГОУГОДНОГО ЖИТТЯ.

 

ПОКИ ЗБЕРІГАЄТЬСЯ ЦЕЙ УСТРІЙ, ДО ТИХ ПІР НАСНАГА У ПРАЦІ В РОЗПОЧАТОМУ ШЛЯХУ НЕ ВІДХОДИТЬ, А ПЕРЕШКОДИ, ЯКИМИ БИ ВЕЛИКИМИ ВОНИ НЕ БУЛи, НЕ ПОМІЧАЮТЬСЯ.

 

КОЛИ ЖЕ ВОНИ СЛАБНУТЬ, ТОДІ НАПОВНЮЮТЬ ДУШУ ДУМКИ ПРО ЛЮДСЬКІ СПОСОБИ ДО ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ ТА ВЕДЕННЯ РОЗПОЧАТИХ СПРАВ. А ОСКІЛЬКИ ЦІ ОСТАННІ ЗАВЖДИ ВИЯВЛЯЮТЬСЯ БЕЗСИЛИМИ, ТО В ДУШУ ВХОДИТЬ СТРАХ; ЗВІДСИ І КОЛИВАННЯ – ПРОДОВЖУВАТИ ВСЕ ЧИ ЗОВСІМ ПОВЕРНУТИСЯ НАЗАД.

ПОТРІБНО ТАК: ПОЧАВ – ТРИМАЙСЯ; ДУМКИ БЕНТЕЖНІ ВІДГАНЯЙ, А ПРАЦЮЙ ЗАРАДИ ГОСПОДА, ЯКИЙ ПОРУЧ.

Вас може зацікавити

24 січня – Єлецької ікони Божої Матері в Чернігові

Редактор Головний

29 березня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

25 січня 2022 року – православний календар

Редактор Головний