Апп. від 70-ти Сили, Силуана, Крискента, Єпенета й Андроника (I).
Мчч. Поліхронія, єп. Вавилонського, Парменія, Єлими та Хрисотеля пресвітерів, Луки та Муко дияконів, Авдона та Сенніса, князів Персидських, і мчч. Олімпія та Максима (близько 251). Сщмч. Валентина (Уалентина) єп. і трьох учнів його, мчч. Прокула, Єфіва та Аполлонія, і прав. Авундія (близько 273). Мч. Іоанна Воїна (IV). Знайдення мощей прп. Германа Соловецького (1484). Сщмч. Іоанна диякона (1918). Прп. Анатолія Оптинського, Молодшого (1922). Собор Самарських святих.
Воргольської ікони Божої Матері (XVIII).
Заговини на Успенський піст.
Євангельські Читання
Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року
У ЄВАНГЕЛІЇ, ЯКЕ СЬОГОДНІ ЧИТАЄТЬСЯ У ХРАМАХ, Є ТАКІ СЛОВА: “ДІМ МІЙ Є ДОМОМ МОЛИТВИ, А ВИ ЗРОБИЛИ З НЬОГО ПЕЧЕРУ РОЗБІЙНИКІВ”.
УСІМ ВІДОМО, ЩО ХРАМ ПОТРЕБУЄ БЛАГОГОВІННЯ, ЗІБРАНОСТІ ДУМОК, ПОГЛИБЛЕНОГО РОЗДУМУ ТА СТОЯННЯ У ПРИСУТНОСТІ БОГА, ТА ВСЕ Ж ТАКИ, ХТО ВИКОНУЄ ЦЕ?
У ХРАМ ІДУТЬ З БАЖАННЯМ ПОМОЛИТИСЯ, ПОСТОЯТИ У НЬОМУ ТРОХИ З ТЕПЛИМ СТАРАННЯМ, А ПОТІМ ДУМКИ ПОЧИНАЮТЬ БРОДИТИ, У ГОЛОВІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ТОРГ ЩЕ ШУМНІШИЙ ЗА ТОЙ, ЯКИЙ ПОБАЧИВ ГОСПОДЬ У ХРАМІ ЄРУСАЛИМСЬКОМУ.
ЧОМУ ТАК? ТОМУ ЩО ПЕРЕБУВАННЯ У ХРАМІ – ЦЕ ВІДОБРАЖЕННЯ ВСЬОГО ЖИТТЯ. ЯК ЖИВУТЬ, ТАК І В ХРАМІ СЕБЕ ПОВОДЯТЬ. ХРАМ ВПЛИВАЄ ТА ДЕЩО ПІДТРИМУЄ ДУХОВНИЙ РУХ, АЛЕ ПОТІМ ЗВИЧАЙНА ТЕЧІЯ ДУХОВНОГО УСТРОЮ БЕРЕ СВОЄ.
ТОМУ, ЯКЩО ХОЧЕШ, ЩОБ ТВОЄ ПЕРЕБУВАННЯ У ХРАМІ БУЛО ГІДНИМ СТОЯННЯМ ПЕРЕД ЛИЦЕМ ГОСПОДА, ГОТУЙ СЕБЕ ДО ЦЬОГО ПОВСЯКДЕННИМ ЖИТТЯМ;
ХОДИ, СКІЛЬКИ МОЖЕШ У МОЛИТОВНОМУ НАСТРОЇ. ЦЯ ПРАЦЯ ПРИВЕДЕ ТЕБЕ ДО ТОГО, ЩО Й У ХРАМІ ВЕСЬ ЧАС ПРОСТОЇШ БЛАГОГОВІЙНО.
ЦЕ Ж БЛАГОГОВІННЯ НАДИХНЕ ТЕБЕ НА БЛАГОГОВІННЯ І В ЗВИЧАЙНОМУ ЖИТТІ. ТАК І ПІДЕШ ВСЕ ВИЩЕ І ВИЩЕ. ДОПОМОЖИ ЖЕ ГОСПОДИ, ПОЧИНАЙ!