3.9 C
Lutsk
Субота, 27 Лютий, 2021
Календар

11 листопада 2020 року – календар з повчанням

Седмиця 23-а після П’ятидесятниці. Глас 5.

Пісний день.

Дозволяється їжа з олією..

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрмц. Анастасії  Римлянині (бл. 249-259). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Аврамія затворника і блж. Марії , племінниці його (бл. 360). Совершается служба со славословиемПрп. Аврамія, архім. Ростовського (1073-1077).

Мчч. КлавдіяАстеріяНеона і Феоніли (285). Прп. Анни  (826).

Сщмч. Миколая пресвітера і з ним. мчч. Агломазовських: Косми ВіктораНаумаФилипа, ІоаннаПавлаАндріяПавлаВасилія, Олексія, Іоанна і мц. Агафії (1918). Сщмч. Іоанна пресвитера (1930). Сщмч. Євгенія пресвітера (1937). Мц. Анастасії  (після 1937). Сщмч. Леоніда пресвітера (1941).

Євангельські Читання

1 Сол., 264 зач., II, 1-8. Лк., 56 зач., XI, 9-13. Прп.: Гал., 213 зач., V, 22 – VI, 2. Мф., 43 зач., XI, 27-30.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ ПЕРЕКОНУЄ ДО МОЛИТВИ ОБІЦЯННЯМ БУТИ ПОЧУТИМ, ПОЯСНЮЮЧИ ЦЕ БОЛЕМ СЕРЦЯ СПРАВЖНЬОГО БАТЬКА, ЩО ПРИХИЛЬНИЙ ДО ПРОХАНЬ ДІТЕЙ СВОЇХ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

АЛЕ ТУТ ЖЕ НАТЯКАЄ НА ПРИЧИНУ І ТОГО, ЧОМУ ІНКОЛИ БУВАЮТЬ НЕ ПОЧУТІ АБО НЕ ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ МОЛИТВИ ТА ПРОХАННЯ. ОТЕЦЬ НЕ ДАСТЬ ДІТЯМ КАМЕНЮ, ЗАМІСТЬ ХЛІБА, І ЗМІЙ, ЗАМІСТЬ РИБИ. ЯКЩО Ж СПРАВЖНІЙ БАТЬКО НЕ РОБИТЬ ТАК, ТИМ БІЛЬШЕ НЕ СТАНЕ ТАК РОБИТИ ОТЕЦЬ НЕБЕСНИЙ. А ПРОХАННЯ НАШІ НЕРІДКО СХОЖІ НА ПРОХАННЯ ЗМІЙ ТА КАМЕНЮ.

 

НАМ ЗДАЄТЬСЯ, ЩО ТО ХЛІБ І РИБА, ТЕ, ЧОГО МИ ПРОСИМО, А ОТЕЦЬ НЕБЕСНИЙ БАЧИТЬ, ЩО ТЕ, ЩО МИ ПРОСИМО, ЗМІЇ ТА КАМЕНІ – І НЕ ДАЄ ЦЬОГО. БАТЬКО ТА МАТИ ВИЛИВАЮТЬ ПЕРЕД БОГОМ ТЕПЛІ МОЛИТВИ ПРО СИНА, ЩОБ УЛАШТУВАВ ЙОМУ КРАЩЕ, АЛЕ РАЗОМ З ТИМ ВИСЛОВЛЮЮТЬ І ТЕ, ЩО ВВАЖАЮТЬ КРАЩИМ ДЛЯ СВОГО СИНА, А САМЕ: ЩОБ БУВ ВІН ЖИВИЙ, ЗДОРОВИЙ ТА ЩАСЛИВИЙ.

 

ГОСПОДЬ ЧУЄ МОЛИТВУ ЇХ ТА ВЛАШТОВУЄ ДЛЯ СИНА ЇХ КРАЩЕ, ТІЛЬКИ НЕ ЗА ПОНЯТТЯМ ТИХ, ХТО ПРОСИТЬ, А ТАК, ЯК ВОНО Є НАСПРАВДІ ДЛЯ СИНА ЇХ: ПОСИЛАЄ ХВОРОБУ, ВІД ЯКОЇ ПОМИРАЄ СИН. ДЛЯ ТИХ, У КОГО ВСЕ ЗАКІНЧУЄТЬСЯ СПРАВЖНІМ ЖИТТЯМ, ЦЕ ОЗНАЧАЄ, ЩО ЇХ НЕ ПОЧУЛИ, А ЗРОБИЛИ НАПЕРЕКІР; ДЛЯ ВІРУЮЧИХ ЖЕ, ДЛЯ ЯКИХ ЦЕ ЖИТТЯ Є ТІЛЬКИ ПІДГОТОВКОЮ ДО ІНШОГО ЖИТТЯ, НЕ МОЖЕ БУТИ СУМНІВУ, ЩО СИН, ЗА ЯКОГО МОЛИЛИСЯ, ЗАХВОРІВ ТА ПОМЕР САМЕ ТОМУ, ЩО БУЛА ПОЧУТА ЇХ МОЛИТВА І ЩО ДЛЯ НЬОГО (СИНА) КРАЩЕ БУЛО ВІДІЙТИ ЗВІДСИ, АНІЖ ЗАЛИШАТИСЯ ТУТ.

 

СКАЖЕШ: ТАК ДЛЯ ЧОГО Ж МОЛИТИСЯ? НІ, НЕ МОЛИТИСЯ НЕ МОЖНА, АЛЕ В МОЛИТВА ПРО ПЕВНІ ПРЕДМЕТИ ЗАВЖДИ ТРЕБА ТРИМАТИ У ДУМЦІ УМОВУ: “ЯКЩО, ГОСПОДИ, САМ ТИ ЗНАХОДИШ ЦЕ СПАСИТЕЛЬНИМ”. СВ. ІССАК СИРІАНИН І ВСЯКУ МОЛИТВУ РАДИТЬ СКОРОЧУВАТИ ТАК: “ТОБІ ГОСПОДИ ВІДОМО, ЩО ДЛЯ МЕНЕ КОРИСНО: СОТВОРИ ЖЕ ЗІ МНОЮ ПО ВОЛІ ТВОЇЙ”.

Вас може зацікавити

24 лютого 2020 року – православний календар

Редактор Головний

20 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

31 липня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний