-2.8 C
Lutsk
Четвер, 30 Листопад, 2023
Календар

11 грудня 2019 року – календар з повчанням

Седмиця 26-а після П’ятидесятниці. Глас 8.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Іринарха і святих семи жон (303). Совершается служба на шестьПрмч. і спов. Стефана Нового (767).

Мчч. СтефанаВасиліяГригорія, другого Григорія, Іоанна та інших багатьох (VIII). Свт. Феодора, архієп. Ростовського (1394).

Совершается служба со славословиемСщмч. митрополита Серафима (1937). Сщмчч. Олексія, ОлексіяВасилія пресвітерів, прмч. РафаїлаВікентія і мц. Анісії (1937). Мц. Параскеви (1938). Сщмч. Миколая пресвітера (1941). Знайдення мощей прп. Сергія, спов. (2000).

Євангельські Читання

1 Тим., 281 зач., I, 18-20; II, 8-15. Лк., 99 зач., XX, 1-8. Прмч.: 2 Тим., 291 зач., I, 8-18. Мф., 37 зач., X, 23-31 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Священники, книжники та старці не вірували в Господа. Щоб привести їх до віри, Він запропонував їм питання: “Хрещення Іоаннове з неба було чи від людини?”

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Подумайте про це безпристрасно, і роздуми ваші приведуть вас до віри. Що сказано про явлення Іоанна, те можна сказати і про кожну подію, яка супроводжувала Господа у плоті, і саме пришестя, зі всім, що до нього дотичне.

 

Розсуди всякий про все це, – висновок буде один: “воістину Він був Син Божий”. Можуть приходити різні думки, народжуватися здивування, траплятися нібито невідповідності, але в кінці всіх досліджень вийде одне всестороннє переконання, що не можна думати по-іншому, як так, як зображено в Євангеліє та апостольських посланнях.

 

“Велика благочестя таємниця: Бог явився у плоті”, – залишаючись таємницею сама у собі, буде зрозумілою для розуму з моральної необхідності, яку накладе на нього власне його дослідження, сповідувати так, а не інакше.

 

Невіри чи зовсім не досліджують всього так, як слід, або досліджують поверхнево, чужим розумом, або приймають нещасливий настрій, що є протилежним до вимог віри, а щоб виправдати своє невір’я, задовольняються навіть найменшим для заперечення віри.

 

І віруючих розхитують слова тих, хто не вірить, тому що віруючі, задовольняючись простою вірою, не пояснюють для себе основ віри. Слова ці застають їх зненацька, тому вони і вагаються.

Вас може зацікавити

11 січня 2023 року – календар з повчанням

Редактор Головний

12 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 грудня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний