Понеділок, 6 Грудень, 2021
Календар

10 листопада 2020 року – календар з повчанням

Совершается служба со славословиемВмц. Параскеви , нареченої П’ятница (III). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Терентія і Неоніли  і чад їхніх: СарвілаФотаФеодула, ІєраксаНітаВіла, Євникії (бл. 249-250). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Стефана Савваїта, творця канонів (IX). Совершается служба со славословиемСвт. Арсенія I, архієп. Сербського (1266). Совершается служба с полиелеемПрп. Іова, ігумена Почаєвського (1651). Совершается служба с полиелеемСвт. Димитрія, митр. Ростовського (1709).

Мчч. АфриканаТерентіяМаксимаПомпія та інших 36-ти (III). Сщмч. Киріака, Патріарха Єрусалимського (363). Сщмч. Неофіта, єп. Урбнісського (587) (Груз.). Прп. Іоанна Хозевіта, єп. Кесарійського (VI). Прп. Феофіла Київського, Христа ради юродивого (1853). Прп. Арсенія Каппадокійського (1924). Сщмч. Костантина, митр. Київського (1937).

Сщмч. Іоанна пресвітера (1918).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 10-е, Ін., 66 зач., XXI, 1-14. Літ. – 1 Сол., 263 зач., I, 6-10. Лк., 55 зач., XI, 1-10.  Свт.: Евр., 318 зач., VII, 26 – VIII, 2. Ін., 36 зач., X, 9-16 .

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ ДАВ МОЛИТВУ СПІЛЬНУ ДЛЯ ВСІХ, ПОЄДНАВШИ У НІЙ ВСІ ПОТРЕБИ НАШІ, ДУХОВНІ ТА ТІЛЕСНІ, ВНУТРІШНЄ ТА ЗОВНІШНЄ, ВІЧНЕ ТА ТИМЧАСОВЕ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

АЛЕ ОСКІЛЬКИ В ОДНІЙ МОЛИТВІ НЕ МОЖНА ПОЄДНАТИ ВСЬОГО, ПРО ЩО ДОВОДИТЬСЯ МОЛИТИСЯ БОГУ У ЖИТТІ, ТО ПІСЛЯ МОЛИТВИ СПІЛЬНОЇ ДАНЕ ПРАВИЛО НА ВИПАДОК ОСОБИСТИХ ПРОХАНЬ: “ПРОСІТЬ, І ДАНО БУДЕ ВАМ; ШУКАЙТЕ, І НАЙДЕТЕ; СТУКАЙТЕ І ВІДКРИЮТЬ ВАМ”.

 

У ЦЕРКВІ БОЖІЙ ТАК І РОБИТЬСЯ: ХРИСТИЯНИ ВСІ СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ ПРО СПІЛЬНІ ПОТРЕБИ, АЛЕ КОЖЕН ОСОБИСТО ВИСЛОВЛЮЄ ПЕРЕД ГОСПОДОМ СВОЇ ПОТРЕБИ. СПІЛЬНО МОЛЯТЬСЯ У ХРАМАХ ЗА ВСТАНОВЛЕНИМ ПОРЯДКОМ, ЯКЕ Є НІЧИМ ІНШИМ, ЯК ПОЯСНЕННЯ І У РІЗНИХ ВИДАХ ВИСЛОВЛЕНА МОЛИТВА ГОСПОДНЯ, А ПРИВАТНО, ВДОМА, КОЖЕН ЯК ВМІЄ ПРОСИТЬ ГОСПОДА ПРО СВОЄ.

 

І В ХРАМІ МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ ПРО СВОЄ, І ВДОМА МОЖНА МОЛИТИСЯ СПІЛЬНОЮ МОЛИТВОЮ. ПРО ОДНЕ ТІЛЬКИ ТРЕБА ТУРБУВАТИСЯ, ЩОБ, КОЛИ СТОЇМО НА МОЛИТВІ, ВДОМА ЧИ У ЦЕРКВІ, У НАС НА ДУШІ БУЛА СПРАВЖНЯ МОЛИТВА, СПРАВЖНЄ ЗВЕРНЕННЯ ТА ПІДНЕСЕННЯ РОЗУМУ І СЕРЦЯ НАШОГО ДО БОГА. ЯК ХТО ЗУМІЄ, НЕХАЙ РОБИТЬ ТАК.

 

НЕ СТІЙ, ЯК СТАТУЯ, І НЕ БУРМОЧИ МОЛИТОВ, ЯК ЗАВЕДЕНА МАШИНКА, ЩО ГРАЄ ПІСНІ. СКІЛЬКИ НЕ СТІЙ ТАК І СКІЛЬКИ НЕ БУРМОЧИ, НЕМАЄ У ТЕБЕ МОЛИТВИ, КОЛИ РОЗУМ БЛУКАЄ І СЕРЦЕ ПОВНЕ ПОВСЯКДЕННИХ КЛОПОТІВ. УЖЕ ЯКЩО СТОЇШ НА МОЛИТВІ, НАЛАШТУВАВСЯ НА НЕЇ, ЩО ВАРТУЄ ТОБІ І РОЗУМ ТА СЕРЦЕ ЗАЛУЧИТИ СЮДИ Ж?

 

І МАНИ ЇХ, НАВІТЬ ЯКЩО ВОНИ ПОЧАЛИ УПИРАТИСЯ. ТОДІ СКЛАДАЄТЬСЯ МОЛИТВА СПРАВЖНЯ, ЯКА ПРИВЕРНЕ МИЛІСТЬ БОЖУ І БОЖУ ОБІТНИЦЮ: ПРОСІТЬ І ДАСТЬСЯ. НЕ ДАЄТЬСЯ ЧАСТО ТОМУ, ЩО НЕМАЄ ПРОХАННЯ, А ТІЛЬКИ БЛАГАЛЬНЕ СТАНОВИЩЕ.

Вас може зацікавити

14 вересня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

14 лютого 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

9 березня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний