-0.6 C
Lutsk
Понеділок, 28 Листопад, 2022
Календар

10 грудня 2020 року – календар з повчанням

Совершается служба с полиелеемІкони Божої Матері, йменованої “Знамення” . Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнамення Пресвятої Богородиці, що було в Новгороді Великому (1170). Совершается служба на шестьВмч. Якова Персіянина (421). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомПрп. Палладія Александрійського (VI-VII).

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомЗнайдення мощей блгв. кн. Новгородського Всеволода, у св. Хрещенні Гавриїла, Псковського чудотворця (1192). Совершается служба на шестьСвт. Якова, єп. Ростовського (1392). Блж. Андрія Симбірського (1841). Собор новомучеників та сповідників Радонезьких.

Прмчч. 17-ти ченців в Індії (IV). Прп. Романа чудотворця (V).

Сщмчч. Миколая, архієп. Володимирського, ВасиліяБорисаФеодора, Миколая, Олексія, ІоаннаСергія, ІоаннаСергія, МиколаяДимитріяВолодимира, Іоанна пресвітерів, прмчч. ІоасафаКроніда, МиколаяКсенофонта, ОлексияАполлосаСерафимаНикона і мч. Іоанна (1937).

Ікон Божої Матері “Знамення”: Курскої-Корінної  (1295), Абалацької (1637), ЦарськосільськоїВерхньотагільської (1753), іменованої “Корчемна” (XVIII), Серафимо-Понетаївської (1879).

Євангельські Читання

Утр. – Лк., 4 зач., I, 39-49, 56. Літ. – 1 Тим., 289 зач., VI, 17-21. Лк., 92 зач., XVIII, 31-34. Богородиці (під зачало): Евр., 320 зач., IX, 1-7. Лк., 54 зач., X, 38-42; XI, 27-28. Вмч.: Еф., 233 зач., VI, 10-17. Ів., 50 зач., XV, 1-7.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

ГОСПОДЬ СКАЗАВ УЧНЯМ ПРО СТРАЖДАННЯ СВОЇ, АЛЕ ВОНИ НІЧОГО НЕ ЗРОЗУМІЛИ ЗІ СКАЗАНОГО: “СЛОВА ЦІ БУЛИ ДЛЯ НИХ СОКРОВЕННІ”.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

НЕ ПРИЙШОВ ЧАС, ВОНИ НІЧОГО І НЕ РОЗУМІЛИ В ТАЄМНИЦІ ЦІЙ: А ПРИЙШОВ ВІН – ЗРОЗУМІЛИ, І ВСІМ ДАЛИ ТА ПОЯСНИЛИ. ЦЕ І ЗІ ВСІМА БУВАЄ, І НЕ ТІЛЬКИ ЩОДО ЦІЄЇ ТАЄМНИЦІ, АЛЕ І ДО ВСЯКОЇ ІНШОЇ.

 

НЕЗРОЗУМІЛЕ СПОЧАТКУ З ЧАСОМ СТАЄ ЗРОЗУМІЛИМ; НЕМОВ ПРОМІНЬ СВІТЛА ВХОДИТЬ У СВІДОМІСТЬ ТА ПОЯСНЮЄ ТЕ, ЩО РАНІШЕ БУЛО ТЕМНИМ. ЯК ЖЕ ЦЕ ПОЯСНИТИ? САМ ГОСПОДЬ, БЛАГОДАТЬ ДУХА, ЯКА ЖИВЕ У ВІРУЮЧИХ ЛЮДЯХ, АНГЕЛ ОХОРОНЕЦЬ, – ТІЛЬКИ Ж НІЯК НЕ САМА ЛЮДИНА. ВОНА ТУТ ТІЛЬКИ ПРИЙМАЄ, А НЕ ВИРОБЛЯЄ.

 

ПРИ ВСЬОМУ ЦЬОМУ, ІНШЕ ЗАЛИШАЄТЬСЯ НЕЗРОЗУМІЛИМ ЦІЛЕ ЖИТТЯ, І НЕ ТІЛЬКИ ДЛЯ ОКРЕМИХ ОБЛИЧ, А Й ДЛЯ ВСЬОГО ЛЮДСТВА. ЛЮДИНА ОТОЧЕНА НЕЗРОЗУМІЛОСТЯМИ: ОДНІ ПОЯСНЮЮТЬСЯ ЇЙ ПРОТЯГОМ ЖИТТЯ, А ІНШІ ЗАЛИШАЮТЬСЯ ДЛЯ ІНШОГО ЖИТТЯ, ТАМ І БУДЕ ЗРОЗУМІЛИМ. І ЦЕ НАВІТЬ ДЛЯ БОГОПРОСВІТЛЕНИХ РОЗУМІВ.

 

ВІД ЧОГО Ж НЕ ВІДКРИВАЮТЬСЯ ТЕПЕР? ВІД ТОГО, ЩО ІНШЕ Є НЕВМІСТИМИМ, ОТЖЕ І НЕМАЄ СЕНСУ ГОВОРИТИ ПРО НЬОГО; ІНШЕ НЕ ПОЯСНЮЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ЛІКАРСЬКУ МЕТУ, ТОБТО, БУЛО БИ ШКІДЛИВО ЗНАТИ ЦЕ НАПЕРЕД.

 

В ІНШОМУ ЖИТТІ БАГАТО РОЗ’ЯСНЮЄТЬСЯ, АЛЕ ВІДКРИЮТЬСЯ Й ІНШІ ПРЕДМЕТИ ТА ІНШІ ТАЄМНИЦІ. СТВОРЕНОМУ РОЗУМІ НІКОЛИ НЕ ОСЯГНУТИ ТАЄМНИЦЬ НЕЗБАГНЕННИХ. РОЗУМ БУНТУЄ ПРОТИ ЦЬОГО: АЛЕ БУНТУЙ – НЕ БУНТУЙ, ТА ЗВ’ЯЗОК ТАЄМНИЧОСТІ НЕ РОЗІРВЕШ. ЗМИРИСЯ Ж, ГОРДИЙ РОЗУМ, ПІД МІЦНУ РУКУ БОЖУ ТА ВІРУЙ!

Вас може зацікавити

28 травня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 березня 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 червня 2019 року

Редактор Головний