Неділя, 19 Липня, 2026
Всі новини Календар

10 червня 2026 року – календар з повчанням

Cедмиця 2-га після П’ятидесятниці.
Глас 8
Петрів піст.

Прп. Никити спов., єп. Халкідонського (IХ).Сщмч. Євтихія, єп. Мелітинського (I). Мц. Єлікониди (244). Свт. Германа, єп. Паризького (576). Сщмч. Елладія єп. (VI–VII). Свт. Ігнатія, єп. Ростовського (1288). Свт. Геронтія, митр. Московського і всієї Русі (1489). Прп. Єлени Дивєєвської (1832). Прмчч. Макарія (Моржова), Діонісія (Петушкова), сщмч. Миколая Арістова диякона, мчч. Ігнатія Маркова і Петра Юдіна (1931); прп. Іраклія (Мотяха) спов. (1936). Прмц. Гермогени (Кадомцевої) (1942). Блж. Домніки Олешківської (1967). Нікейської (304) і Галицької (Чyхломської) (1350) ікон Божої Матері.

Богослужбові читання Святого Письма на сьогодні:

На літургії: – Апостол: Рим. 4:13-25(зач. 87). Євангеліє.: Мф. 7:21-23(зач. 23).

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

«Не кожен, хто говорить Мені: “Господи! Господи!”, увійде в Царство Небесне, а той, хто виконує волю Отця Мого Небесного» (Мф. 7:21). Однією молитвою не спасешся; з молитвою треба з’єднувати і виконання волі Божої — усього того, що на кому лежить за його званням і ладом життя. І молитва предметом своїм повинна мати переважно прохання про те, щоб Бог сподобив нас не відступати ні в чому від святої волі Його.

І навпаки, хто має ревність виконувати в усьому волю Божу, того і молитва сміливіша перед Богом і краще досягає до Престолу Його. Навіть так буває, що де ходіння у волі Божій не супроводжує молитву, там сама молитва не буває справжньою молитвою, уважною і сердечною, а тільки зовнішньою, мрійливою, під час якої моральна несправність, наче туманом, закривається багатослів’ям, за невлаштованості і блукання думок.

Треба і те, і інше злагодити благочестям — і буде плід.

Вас може зацікавити

3 вересня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

Керуючий єпархією звершив всенічне бдіння напередодні свята Собору Архістратига Михаїла та інших Небесних Сил безплотних

Редактор Головний

У Волинській духовній семінарії відбудеться вечір пам’яті протоієрея Петра Влодека

Редактор Головний