Середа, 7 Грудень, 2022
Календар

1 січня 2021 року – календар з повчанням

Седмиця 30-а після П’ятидесятниці. Глас 3.
Різдвяний піст.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Воніфатія (290).

Мчч. ІлліПрова та Ариса, єгиптян (308). Мчч. Полієвкта і Тимофія диякона (IV). Свт. Григорія, єп. Оміритського (бл. 552). Свт. Воніфатія Милостивого, єп. Ферентійського (VI). Прп. Іллі  Муромця, Печерського (1188). Прп. Амфілохія Почаївського (1970).

Євангельські Читання

Євр., 312 зач., V, 11 – VI, 8. Мк., 44 зач., X, 11-16.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

СПАСИТЕЛЬ У ЗРАЗОК ВІРИ ТА ЖИТТЯ СТАВИТЬ ДИТЯ. ПРОСТОТА ВІРИ НАРОДЖУЄ ПРОСТОТУ ЖИТТЯ; ІЗ ТОГО ТА ІНШОГО ВИХОДИТЬ ЗРАЗКОВИЙ МОРАЛЬНИЙ УСТРІЙ.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

ВПУСТІТЬ СЮДИ РОЗУМ: ВІН ЗРОБИТЬ РОЗЛАД У СЕРЕДИНІ, І ПІД ВИГЛЯДОМ КРАЩОГО УСТРОЮ СПРАВ ВСЕ ЖИТТЯ ЗІПСУЄ. МУДРУВАННЯ ЗАВЖДИ КРИЧИТЬ: “ТЕ НЕ ТАК, ІНШЕ НЕ ТАК; ДАЙ-НО Я ВСЕ ВЛАШТУЮ ПО-НОВОМУ; СТАРЕ Ж НЕ ГОДИТЬСЯ, НАБРИДЛО”. АЛЕ НІКОЛИ ЩЕ НІДЕ НІЧОГО ДОБРОГО ВОНО НЕ ВЛАШТУВАЛО, А ТІЛЬКИ ВСЕ ПСУЄ.

РОЗУМУ СЛІД ПРИСЛУХАТИСЯ ДО ТОГО, ЩО ЗАПОВІДАНО ГОСПОДОМ. ЩОПРАВДА, ВІН НАЗИВАЄТЬСЯ ЦАРЕМ У ГОЛОВІ, АЛЕ ЦЬОМУ ЦАРЮ НЕ ДАНО ЗАКОНОДАВЧОЇ ВЛАДИ, А ТІЛЬКИ ВИКОНАВЧА. ЯК ТІЛЬКИ ВІЗЬМЕТЬСЯ ВІН ТВОРИТИ ЗАКОН, ТО НАГОРОДИТЬ НЕВІДОМО ЩО, ПОПСУЄ І МОРАЛЬНІ, І РЕЛІГІЙНІ, І ЖИТТЄВІ, І ПОЛІТИЧНІ ПОРЯДКИ; УСЕ ПІДЕ ВВЕРХ ДНОМ.

ВЕЛИКЕ НЕЩАСТЯ ДЛЯ СУСПІЛЬСТВА, КОЛИ У НЬОМУ ДАЮТЬ РОЗУМУ ЗАБАГАТО СВОБОДИ, НЕ УТРИМУЮЧИ ЙОГО БОЖЕСТВЕННОЮ ІСТИНОЮ! ЦЕ ГНІВ БОЖИЙ. ПРО НЬОГО СКАЗАНО: “УКРОЙТЕСЯ МАЛО ЕЛИКО, ДОНДЕЖЕ МИМО ИДЕТ”. У ЦЬОМУ РОЗПАЛІ РОЗУМОВОЇ НОРОВЛИВОСТІ, КРАЩЕ ВСЬОГО СХОВАТИСЯ У ПРОСТОТІ ВІРИ.

ЯК ПІД ЧАС БУРІ КРАЩЕ СИДІТИ ВДОМА І НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НЕЮ, ТАК І ПІД ЧАС БУРХЛИВОГО МУДРУВАННЯ КРАЩЕ НЕ ВИХОДИТИ НА БОРОТЬБУ З НИМ ТА НЕ ХАПАТИСЯ ЗА ЗБРОЮ, ЩОБИ ПРОТИСТОЯТИ ЙОМУ. ПРОСТОТА ВІРИ СИЛЬНІША РОЗУМУ, ОДЯГНИСЯ В НЕЇ, ЯК У БРОНЮ, ТА ВСЕ ВИСТОЇШ.

Вас може зацікавити

23 червня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний

21 жовтня 2019 року – календар з повчанням

Редактор Головний

20 липня 2022 року – календар з повчанням

Редактор Головний