-5.6 C
Lutsk
Середа, 8 Грудень, 2021
Календар

1 грудня 2019 року – календар з повчанням

 

Неділя 24-а після П’ятидесятниці. Глас 7.
Різдвяний піст.
Дозволяється риба.

Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМч. Платона (302 або 306). Cовершается служба, не отмеченная в Типиконе никаким знакомМчч. Романа диякона та отрока Варула (303).

Мчч. Закхея, диякона Гадаринського, і Алфея, читця Кесарійського (303). Собор святих Естонської землі.

Св. Миколая спов., пресвітера (1948).

Євангельські Читання

Утр. – Єв. 2-е, Мк., 70 зач., XVI, 1-8. Літ. – Єф., 221 зач., II, 14-22. Лк., 66 зач., XII, 16-21.

Святитель Феофан Затворник. Думки на кожен день року

Сказав притчу про розбагатівшого, який збирався тільки їсти, пити та веселитися, і за те був вражений смертю, не дожив до омріяних утіх, Господь підсумував: “Так буває з тим, хто збирає скарби для себе, а не в Бога багатіє”. “Так”, тобто, такі бувають, або така доля спіткає і тих, й інших.

Свт. Феофан (Говоров), Затворник Вышенский

 

Ті, хто багатіє, забувши про Бога, тільки і думають про плотські утіхи. Охочі уникнути цієї гіркої участі нехай “збирають” не “себе, а багатіють тільки в Бога”. А оскільки багатство від Бога, то коли воно тече, присвячуй його Богу, і вийде святе багатство. Усі надлишки розділяй з тими, хто потребує допомоги: це буде те ж саме, що дане Богом повертати Богу.

 

Хто бідному дає, дає Богу. Витрачаючи так багатство, такий істинно багатіє, збагачуючись добрими справами, – багатіє заради Бога, у видах догоджання Йому, багатіє Богом, привертаючи Його благовоління, багатіє від Бога, Який вірного малому поставляє над багатьма; багатіє в Бога, а не себе, бо не вважає себе господарем, а тільки приставленим та розтратником, вся турбота якого полягає у тому, що задовольнити всіх, хто приходить до нього з потребою, а що-небудь особливо витратити на себе боїться, вважаючи це неправильним вживанням ввіреного йому надбання.

Вас може зацікавити

22 вересня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний

23 лютого 2021 року – календар з повчанням

Редактор Головний

18 червня 2020 року – календар з повчанням

Редактор Головний